Okružní jízda číslo 302

1. před 5 týdny

Jen bych ráda zavzpomínala na dobu, kdy konečná stanice metra C nebyla v polích a naše linka č. 302 jezdila přes Prosek na Palmovku přímo po Mladoboleslavské, bez objíždění Kbel. Tehdy byl zajistné menší provoz obecně, celá ta trasa trvala cca 18 minut. Dnes za těch 18 minut jste na konci Vinoře v autobuse narvaném k prasknutí, který nabírá v ranních hodinách značná zpoždění. Část této trasy kopíruje linka č. 185, která ale často končí pouze ve Kbelích a do Vinoře, odkud se při hezkém počasí dá celkem v pohodě dojít do Přezletic už nedojede. Je vážně k naštvání, když přijedete do Letňan/na Prosek a akorát jede tento bus se zkrácenou trasou jen do Kbel. Psala jsem připomínku na Ropid s tím, že by bylo úžasné, kdyby se dala posílit linka č. 185 a "pustit" 302 po Mladoboleslavské. Vinoří jezdí pouze tato polovičatá linka, jinak samé třístovky. Kdysi tu jezdívaly autobusy 202, 285, 295 a celkově se sem dalo dostat podstatně jednodušeji.

2. před 3 týdny

Já bych ráda zmínila i jakousi nesmyslnost přezletické druhé linky 396. Moje srdce zaplesalo, když se vedení obce pustilo do jednání s Ropidem o jejím zřízení. Pak začala jezdit a ...bum! Končí v Přezleticích. Do Čakovic se zase nedostanete...tedy nějak inteligentně. Jde to, ale cesta tam trvá skoro hodinu!!!! Chci zmínit čakovickou ZUŠ, hypermarket Globus...i to nádraží tam najdete- bez šance. Takže linka je bezvadná pro lidi, kteří jezdí vlakem ze Satalic, plus pro děti, kteří navštěvují tamější ZŠ (znám pouze jednoho), ale pro nás ostatní zas a pouze auto, ...nebo kolo, což by ovšem přineslo možnost nechat se srazit na mém oblíbeném tankodromu (stálo mě to již dvě pneu, jeden disk a uražené zrcátko). Mimochodem dětí, které navštěvují nějaké zřízení v Čakovicích znám tedy nepoměrně víc. Trochu se to rozmělnilo, když ZUŠ otevřela satalickou pobočku, ale to se zrovna nás absolutně netýká.

Těch smutků je u nás v obci mnohem víc. Nechci zneužívat "Ropidovo nesmyslné vlákno". Ale možná, že by to bylo stejně jedno, protože zdejší diskuze je naprosto mrtvá. Je zde taky možnost diskuzi zrušit...jako za minulého vedení...a byl by konečně klid.

3. před 2 týdny

Příměstské ,,Trojkové" linky se vyznačují tím, že od poslední pražské zastávky je provoz plně účtován obcím. Tak také naše obec platí měsíčně značné sumy dle počtu spojení a vzdálenosti jízdy po konečnou v Přezleticích. Z toho důvodu jsou všechny linky směřované co nejkratší trasou. Zprovoznění linky do Čakovic by vyšlo mnohonásobně dráž oproti všem současným spojením. Takový luxus si bohužel nemůže žádná obec dovolit.
    Spojení linkou 396 je pro mnoho lidí velice zajímavé. Ve vinoři má zastávku přímo u Normy, takže značně usnadňuje nákupy seniorům a občanům bez vozidla, dále pokračuje přes Satalice, kde navazuje přímo na vlaková spojení do centra a pokračuje na metro trasy B do Hloubětína.
    Diskuzi nemá význam rušit pouze pro to, že ji mnoho lidí nevyužívá.